Personer med emneord «Livsvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jan G. Bjålie Bjålie, Jan G. Professor +47-22851263 +47-91787901 j.g.bjaalie@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Nevroinformatikk, Hjernearkitektur, Digitale hjerneatlas, Livsvitenskap
Bilde av Heidi Kiil Blomhoff Blomhoff, Heidi Kiil Professor +47-22851012 h.k.blomhoff@medisin.uio.no Cellebiologi, Biokjemi, Livsvitenskap
Bilde av Philippe Collas Collas, Philippe Professor +47-22851066 philippe.collas@medisin.uio.no Stamceller, Livsvitenskap, Biokjemi
Bilde av Erik Dissen Dissen, Erik Professor +47-22851152 +47-91823478 erik.dissen@medisin.uio.no Immunologi, Livsvitenskap, NK-celler
Bilde av Arnoldo Frigessi Frigessi, Arnoldo Professor +47-22851004 95735574 +47-95735574 arnoldo.frigessi@medisin.uio.no Livsvitenskap, Biostatistikk, Genetikk og epidemiologi, Kreft, Stokastiske modeller, Statistical inference, Complex stochastic dependence, Computational intensive statistics
Bilde av Joel Glover Glover, Joel Professor +47-22851230 joelgl@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Stamceller, Sanseorganer, Motoriske systemer, Ryggmargen og ryggmargsskader, Embryologi (fosterutvikling), Hjernens evolusjon, Hjerneutvikling, Livsvitenskap
Bilde av Jan Oxholm Gordeladze Gordeladze, Jan Oxholm Professor emeritus +47-22851138 +47-91701076 j.o.gordeladze@medisin.uio.no Stamceller, Diabetes og hormoner, Muskel og skjelett, Ernæring, Osteoblaster, Chondrocytter og Immunceller, MikroRNA, Exosomer, K-vitamin, Livsvitenskap
Bilde av Kjetil Retterstøl Retterstøl, Kjetil Professor +47-22851521 +47-90098393 kjetil.retterstol@medisin.uio.no Livsvitenskap, Ernæring, Hjerte kar og lunger, Klinisk ernæringsforskning, Ernæringsbiologi, Hjerte kar og lunger, Livsstilssykdommer, Farmakologi, Diabetes, Hjerte- og karsykdom
Bilde av Anne Simonsen Simonsen, Anne Professor +47-22851110 99350960 +47-99350960 anne.simonsen@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Kreft, Cellebiologi, Membrantransport, Autofagi, Nevrodegenerative sykdommer, Livsvitenskap
Bilde av Anne Spurkland Spurkland, Anne Professor +47-22851125 +47 41574078 anne.spurkland@medisin.uio.no Blod og immunologi, Genetikk og epidemiologi, Hjernen og nervesystemet, Livsvitenskap
Bilde av Anne Spurkland Spurkland, Anne Professor +47-22851125 +47 41574078 anne.spurkland@medisin.uio.no Blod og immunologi, Genetikk og epidemiologi, Hjernen og nervesystemet, Livsvitenskap