Personer med emneord «kreft»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Sonja Hjellegjerde Brunvoll Brunvoll, Sonja Hjellegjerde Stipendiat +47-22851377 92087911 +47-92087911 s.h.brunvoll@medisin.uio.no Brystkreft, Ernæring, Kostholdsforskning, Kreft
Bilde av Andrew Richard Collins Collins, Andrew Richard +47-22851360 a.r.collins@medisin.uio.no Genetikk og epidemiologi, Kreft, Ernæring
Farhan, Hesso Førsteamanuensis +47-22851217 hesso.farhan@medisin.uio.no Cell signalling, metastase, Membrantransport, Kreft, Cellebiologi
Bilde av Arnoldo Frigessi Frigessi, Arnoldo Professor +47-22851004 95735574 +47-95735574 arnoldo.frigessi@medisin.uio.no Complex stochastic dependence, Statistical inference, Computational intensive statistics, Kreft, Biostatistikk, Stokastiske modeller, Livsvitenskap, Genetikk og epidemiologi
Bilde av Reza Ghiasvand Ghiasvand, Reza Postdoktor +47-22859029 reza.ghiasvand@medisin.uio.no Biostatistikk, hudkreft, Brystkreft, Epidemiologi, Kreft
Bilde av Anette Hjartåker Hjartåker, Anette Professor +47-22851330 anette.hjartaker@medisin.uio.no Ernæringsepidemiologi, Kreft, Metodeutvikling og evaluering, Kostholdsforskning, Epidemiologi, Ernæring
Bilde av Alvaro Kohn Luque Kohn Luque, Alvaro Forsker +47-22851234 a.k.luque@medisin.uio.no Matematikk, Vaskulær morfogenese, Beregningsbiologi, Kvantitativ biologi, Kreft, Multiskala-modeller, Matematisk onkologi, Matematisk biologi, Biostatistikk
Bilde av Jon Håvard Loge Loge, Jon Håvard Professor II +47-22851466 +47-98837824 j.h.loge@medisin.uio.no Helserelatert livskvalitet og pasient-rapportert helse, Atferd, Kreftoverlevere, Kommunikasjon mellom lege og pasient, Kreft, Opptrening etter kreft
Bilde av Anthony Mathelier Mathelier, Anthony Gruppeleder +47-22840561 anthony.mathelier@ncmm.uio.no Kreft, Genetikk, Genregulering, Transkripsjon faktor, Bioinformatikk, MicroRNA
Bilde av Jens Preben Morth Morth, Jens Preben Gruppeleder +47-22840794 j.p.morth@ncmm.uio.no Legemidler, Livsvitenskap, Sykdom, Kreftforskning, Metal homeostasis, Kreft, Membrantransport
Bilde av Johanna Olweus Olweus, Johanna Professor II +47-22781325 90054934 +47-900 54934 johanna.olweus@medisin.uio.no Immunoterapi, Celler og molekyler, Livsvitenskap, Kreft
Bilde av Anne Simonsen Simonsen, Anne Professor +47-22851110 99350960 +47-99350960 anne.simonsen@medisin.uio.no Livsvitenskap, Nevrodegenerative sykdommer, Kreft, Hjernen og nervesystemet, Autofagi, Cellebiologi, Membrantransport
Bilde av Bjørn Steen Skålhegg Skålhegg, Bjørn Steen Professor +47-22851548 b.s.skalhegg@medisin.uio.no Integrert metabolisme, Ernæring, Kreft, Immunologi
Bilde av Sigrid Skånland Skånland, Sigrid Forsker +47-22859128 sigrid.skanland@ncmm.uio.no Cellesignallering, Kreft, Regulatoriske T-celler, Kronisk lymfatisk leukemi, Immunologi, Kreftforskning, B celler, T-celler
Bilde av Anne Cathrine (Annetine) Staff Staff, Anne Cathrine (Annetine) Professor I - Obstetrikk og gynekologi +47-22119800 +47-41303081 a.c.staff@medisin.uio.no Diabetes og hormoner, Ernæring, Genetikk og epidemiologi, Hjerte, kar og lunger, Kjønnsorganer, Kreft, Mor og barn, Nyrer og urinveier
Bilde av Giske Ursin Ursin, Giske Professor II +47-22851379 giske.ursin@medisin.uio.no Genetikk og epidemiologi, Kreft
Bilde av Morten Valberg Valberg, Morten Postdoktor +47-22840212 morten.valberg@medisin.uio.no Biostatistikk, Frailty-modellering, levetidsanalyse, Familiær sykdomsrisiko, Kreft
Bilde av Marit Bragelien Veierød Veierød, Marit Bragelien Professor +47-22851432 m.b.veierod@medisin.uio.no Kreft, Epidemiologi, Hjerte kar og lunger, Forskningsmetoder, Biostatistikk, Ernæring
Bilde av Valeria Vitelli Vitelli, Valeria Forsker +47-22840274 valeria.vitelli@medisin.uio.no Genetikk og epidemiologi, Biostatistikk, Kreft
Bilde av Finn Georg B Wisløff Wisløff, Finn Georg B Professor emeritus +47-22119245 f.g.b.wisloff@medisin.uio.no Helse og medisin, Blod og immunologi, Kreft
Bilde av Manuela Zucknick Zucknick, Manuela Førsteamanuensis +47-22851193 manuela.zucknick@medisin.uio.no epidemiologi, integrerende genomikk, biostatistikk, genetikk, risiko prediksjon, kreft
Bilde av Anne Carine Østvold Østvold, Anne Carine Professor emeritus +47-22851097 a.c.ostvold@medisin.uio.no Kreft, Cellebiologi