Personer med emneord «Evolusjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Anmarkrud, Jarl Andreas Senioringeniør +47 22851866 +47 93299849 (mob) j.a.anmarkrud@nhm.uio.no Genetikk, Molekylærbiologi, Metagenomikk, Evolusjon
Bendiksby, Mika Førsteamanuensis mika.bendiksby@nhm.uio.no Botanikk, Mykologi, Taksonomi, Fylogeni, Evolusjon, DNA strekkoding, Biomangfold
Brysting, Anne Krag Professor +47 22857577 a.k.brysting@ibv.uio.no Evolusjon, Polyploidi, Hybridisering, Fylogeografi, Plantesystematikk
Bøckman, Petter Universitetslektor +47 22851642 98 46 62 06 petter.bockman@nhm.uio.no Museumslektor, Biologi, Zoologi, Økologi, Evolusjon, Museumspedagogikk, Forskningsformidling, Utstillinger, Etter- og videreutdanning (EVU)
Cramer, Becky Forsker +47 22851861 becky.cramer@nhm.uio.no Biologi, Evolusjon, Seksuell seleksjon
Eidesen, Pernille Bronken Førstelektor p.b.eidesen@ibv.uio.no Arktis, Arktisk planteøkologi, biologididaktikk, feltarbeid, Mycorrhiza, Polyploidy, skolelab, Evolusjon, Fylogeografi
Elle, Ole Jakob Professor II +47 91171790 (mob) oleje@ifi.uio.no Robotikk, Rekonfigurerbar maskinvare, Kunstig intelligens, Evolusjon, Adaptive systemer
Fossum, Sigbjørn Professor emeritus sigbjorn.fossum@medisin.uio.no Immunologi, Molekylærbiologi, Evolusjon, Genetikk og epidemiologi
Hagelberg, Erika Professor +47 22855324 erika.hagelberg@ibv.uio.no Menneskelig evolusjon, Bioarkeologi, Mitokondrielt DNA, Historisk DNA, Evolusjon
Hansen, Thomas Fredrik Professor +47 22854521 t.f.hansen@ibv.uio.no Evolusjon, Teoretisk Biologi
Hessen, Dag Olav Professor +47 22854553 95037899 d.o.hessen@mn.uio.no Klima, Evolusjon, Økologi, Genomstørrelse, Økologisk støkiometri, Pelagiske næringsnett
Hestmark, Geir Professor +47 22854581 geir.hestmark@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Biodiversitet, Bevaringsbiologi, Sopp, Lav, Geologi, Vitenskapshistorie, Vitenskapsfilosofi
Johnsen, Arild Professor +47 22851860 arild.johnsen@nhm.uio.no Evolusjon, Zoologi, Systematikk, Artsdannelse, Atferdsøkologi, Seksuell seleksjon, Spermiekonkurranse
Lampe, Helene Marie Professor +47 22854582 h.m.lampe@ibv.uio.no Etologi, Ornitologi, Evolusjon, Atferdsøkologi, Atferd
Lifjeld, Jan Terje Professor +47 22851726 j.t.lifjeld@nhm.uio.no Biologi, DNA strekkoding, Evolusjon, Fugl, Kjønn og kjønnskonflikt, Spermier, Systematikk
Marthinsen, Gunnhild Martine Overingeniør +47 22851874 +47 99535482 (mob) g.m.marthinsen@nhm.uio.no DNA strekkoding, Genetiske ressurser, Biodiversitet, Biologisk mangfold, Systematikk, Evolusjon, Zoologi, Botanikk, NorBOL, Mykologi
Orr, Russell russell.orr@nhm.uio.no Dinoflagellater, Toksiner, Evolusjon, Fylogeni
Skogstrøm, Roar Universitetslektor skogstrr@ifi.uio.no Adaptive systemer, Rekonfigurerbar maskinvare, Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjon
Slagsvold, Tore Professor emeritus +47 22857538 tore.slagsvold@mn.uio.no Økologi, Atferdsøkologi, Ornitologi, Atferd, Evolusjon
Vøllestad, Leif Asbjørn Professor +47 22854640 l.a.vollestad@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Populasjonsgenetikk, Fisk, Ferskvann
Wiig, Øystein Professor emeritus +47 41465054 oystein.wiig@nhm.uio.no Pattedyr, Systematikk, Økologi, Evolusjon, Arktiske marine pattedyr, Forvaltning, Effekter av klimaenedringer, Isbjørn, Hvalross, Grønlandshval, Hvithval, Narhval, Jaguar, Tapir, Zoologi
Økstad, Ole Andreas Løchen Professor +47 22854789 +47 92603952 aloechen@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Antibiotikaresistens, Evolusjon, Biofilm, Genomer, DNA sekvensering, Bioinformatikk, Livsvitenskap, Life Science, Molekylærbiologi, Bioteknologi, Biologi, Matforgiftning