Personer med emneord «Gresk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aurora, Federico Univ.bibliotekar +47 22845533 federico.aurora@ub.uio.no Bibliotek, Gresk, Latin, Italiensk, Språkvitenskap, Lingvistikk, Språkhistorie, Dialekter, Papyrologi, Digital humaniora, Korpuslingvistikk
Blomkvist, Vemund Førstelektor +47 22850319 vemund.blomkvist@teologi.uio.no Det nye testamente, Gresk, Hebraisk
Bär, Silvio Friedrich Professor +47 22855338 s.f.bar@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Retorikk, Intertekstualitet, Resepsjon
Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk
Hertzenberg, Mari Johanne Bordal Studiekonsulent +47 22 85 76 39 (for tiden ikke tilgjengelig på telefon pga. hjemmekontor. Send e-post) m.j.b.hertzenberg@ifikk.uio.no Latin, Gresk, Antikkens kultur, Europeisk kultur, Studieadministrasjon, Studieveiledning, Studiekvalitet
Hypszer, Joanna Stipendiat joannamh@student.teologi.uio.no Kirkehistorie, Religionshistorie, Koptisk kristendom, Manuskriptstudier, Kristen apokryf litteratur, Papyrologi, Monastisisme, Koptisk, Gresk
Mangerud, Jens Førstebibliotekar +47 22857035 jens.mangerud@ub.uio.no Bibliotek, Papyrologi, Gresk, Latin
Maravela, Anastasia Professor +47 22856843 anastasia.maravela@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Gresk, Epos, Lyrikk, Papyrologi, Antikkens medisin, Edisjonsfilologi, Narrativanalyse, Intertekstualitet, Semantikk, Leksikografi
Reinertsen, Ellen Aasland Stipendiat +47 95708924 (mob) e.a.reinertsen@teologi.uio.no Det nye testamente, Praktisk teologi, Antikkens religion og kultur, Bibelresepsjon, Evangelielitteratur, Hellige skrifter, Interseksjonalitet, Gresk, Koptisk
Roggen, Vibeke Førsteamanuensis +47 22856838 vibeke.roggen@ifikk.uio.no Klassiske språk, Latin, Gresk
Runesson, Anders Prodekan +47 22850305 +4722850305 anders.runesson@teologi.uio.no Det nye testamente, Evangelielitteratur, Paulinske studier, Tidlig kristendom, Antikkens jødedom, Synagogestudier, Gresk, Hebraisk, Latin
Skoie, Mathilde Prodekan +47 22855331 +4792848073 (mob) 92848073 mathilde.skoie@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Latin, Gresk
Welo, Eirik Førstelektor +47 22856765 +4741042946 (mob) eirik.welo@hf.uio.no Gresk, Gamle indoeuropeiske språk, Antikken, Antikkens medisin