Personer med emneord «Hjernen og nervesystemet»

Navn Telefon E-post Emneord
Amiry-Moghaddam, Mahmood Reza Professor +47 22851274 +47 91742177 (mob) m.r.amiry-moghaddam@medisin.uio.no Vannkanaler, Astrocytter, Cellevolumregulering, Hjernen og nervesystemet, Menneskerettigheter, Nevrologiske sykdommer
Bergersen, Linda Hildegard Professor +47 22840288 +47 97032049 (mob) l.h.bergersen@odont.uio.no Fysisk aktivitet og hjernefunksjon, P. gingivalis, Alzheimers sykdom, Hjernen og nervesystemet, Signaloverføring i nervesystemet, Hjernens stoffskifte
Bjålie, Jan G. Professor +47-22851263 +47-91787901 (mob) j.g.bjaalie@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Nevroinformatikk, Hjernearkitektur, Digitale hjerneatlas, Livsvitenskap
Danbolt, Niels Christian Professor +47 22851083 n.c.danbolt@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Molekylær ernæring
Davanger, Svend Professor +47 22851404 +47 95758975 (mob) 95758975 svend.davanger@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Synaptisk Plastisitet, Fysisk antropologi, De Schreinerske Samlinger
Dietrichs, Espen Professor II +47 90593107 (mob) espen.dietrichs@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet
Glover, Joel Clinton Professor +47 22851230 j.c.glover@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Stamceller, Sanseorganer, Motoriske systemer, Ryggmargen og ryggmargsskader, Embryologi (fosterutvikling), Hjernens evolusjon, Hjerneutvikling, Livsvitenskap
Hafting, Torkel Førsteamanuensis +47 22856300 nittini647444 torkel.hafting@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Nevrobiologi, Hukommelse, Korteks, Plastisitet
Leergaard, Trygve Brauns Professor +47 22851052 t.b.leergaard@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Bildediagnostikk og intervensjon, Hjerte kar og lunger, Nevroanatomi, Lillehjernen, Basalgangliene, Modeller for nevrodegenerative sykdommer
Murphy, Ricardo Forsker ricardo.murphy@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet
Oksvold, Cecilie Petterson Overingeniør +47 22851408 +47 45477093 (mob) 45477093 c.p.oksvold@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Laboratoriearbeid, Celledyrking, Elektrofysiologi, Mikroskopi, Histologi, Opplæring
Puchades, Maja Amedjkouh Forsker +47 22851259 m.a.puchades@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Nevrodegenerative sykdommer, Digitale hjerneatlas
Rinholm, Johanne Egge Universitetslektor j.e.rinholm@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Myelin, Energi, Metabolisme, Mitokondrier, Hvit substans, Laktat
Roth, Fabian Forsker fabian.roth@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Cellulære og subcellulære elektrofysiologi, Aksonale mekanismer, Neuronal network oscillations
Simonsen, Anne Gjøen Professor +47 22851110 +4799350960 (mob) +47-99350960 a.g.simonsen@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Kreft, Cellebiologi, Membrantransport, Autofagi, Nevrodegenerative sykdommer, Livsvitenskap
Skauli, Nadia Avdelingsingeniør +47-22851030 nadia.skauli@medisin.uio.no Ekstracellulært matriks, Nevrodegenerative sykdommer, Genetikk, Hjernen og nervesystemet, Vannkanaler
Spurkland, Anne Professor +47 22851125 +47 41574078 anne.spurkland@medisin.uio.no Blod og immunologi, Genetikk og epidemiologi, Hjernen og nervesystemet, Livsvitenskap
Storm, Johan Frederik Professor emeritus +47 22851246 +47 99295763 (mob) j.f.storm@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Atferd, Bevisthet og oppmerksomhet, Læring og hukommelse, Elektrofysiologi og hjernesignaler, Nevromodulasjon og plastisitet, Hjernebarken og hippocampus, Hjerneiskemi/hypoksi og hjerneslag
Zhou, Yun Avdelingsingeniør +47 22851243 yun.zhou@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Molekylær ernæring
Åmellem, Ingrid Postdoktor +47 22840328 ingrid.amellem@odont.uio.no Hjernen og nervesystemet, Fysisk aktivitet og hjernefunksjon, P. gingivalis, Angst- og depresjonslidelser