Personer med emneord «India»

Navn Telefon E-post Emneord
Arnesson, Daniel Erik Kenth +47 980 65 238 d.e.k.arnesson@jus.uio.no utviklingsrett, komparativ rett, naturressursrett, internasjonal rett, Sørafrika, rettssosiologi, utvikling, India, energi, Energirett, miljørett, bærekraftig utvikling, miljø og klima, fornybar energi
Bjerke, Lise Stipendiat +47 22858929 lise.bjerke@medisin.uio.no Global helse, antibiotikaresistens, India, Sør-Asia, matsikkerhet
Bo Nielsen, Kenneth Førsteamanuensis +47 22858856 +47 94540319 (mob) k.b.nielsen@sai.uio.no India, Sosiale bevegelser, Lovverk, Politikk, Kjønn
Chatterjee, Niladri Postdoktor +47 22858901 niladri.chatterjee@sum.uio.no Global helse, Sør-Asia, Historie, Postkolonialisme, India, Bangladesh, Globalisering, Utvikling
Frøystad, Kathinka Professor +47 22854790 kathinka.froystad@ikos.uio.no India, Antropologi, Religion og politikk, Kosmopolitisme, Sosial ulikhet, Religiøs nasjonalisme, Blasfemi, Hinduisme
Jakobsen, Jostein Forsker +47-22858805 41473961 (mob) jostein.jakobsen@sum.uio.no India, Asia, Mat, Fattigdom, Styresett, Forskerskolen, Politisk økologi, Utvikling, Globalisering, Forvaltning av naturressurser
Jensenius, Francesca Refsum Professor +47 22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Pereira, Tiago Førsteamanuensis +47 22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, China, India, USA
Ruud, Arild Engelsen Professor +47 22856712 +4799533823 (mob) 99533823 a.e.ruud@ikos.uio.no Sør-Asia, India, Politisk kultur, Bangladesh, populisme, demokrati
Schier, Kerstin Universitetslektor +47 22854918 kerstin.schier@ikos.uio.no Religionshistorie, Ritualer, Hinduisme, Buddhisme, India, Sanskrit
Wehus, Ingunn Kathrine Professor +47 22854451 i.k.wehus@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, kosmologi, kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), component separation, intensity mapping, India, Japan, Sør-Afrika, Canada, USA, COMAP, SPIDER, PASIPHAE, LiteBIRD, Planck
Zoller, Claus Peter Professor +47 22858039 c.p.zoller@ikos.uio.no Hindi, Sør-Asia, India, Ritualer