Personer med emneord «Kontraktsrett»

Navn Telefon E-post Emneord
Alvik, Ivar Professor +47 22859437 ivar.alvik@jus.uio.no Kontraktsrett, Forvaltningsrett, Folkerett, Internasjonal investeringsrett, Petroleumsrett, Voldgift, Erstatningsrett, Internasjonal privatrett
Bergsåker, Trygve Professor +47-22859703 trygve.bergsaker@jus.uio.no Kontraktsrett
Blandhol, Sverre Professor 900 37 326 sverre.blandhol@jus.uio.no Kontraktsrett, Forhandlinger, Etikk, Retorikk, Tvisteløsning, Miljørett, Europarett
Bruserud, Herman Førsteamanuensis +47 22859705 herman.bruserud@jus.uio.no Kjøpsrett, Tingsrett, Avtalerett, Enterpriserett, Erstatningsrett, Kontraktsrett
Bygrave, Lee Andrew Professor +47 22859339 l.a.bygrave@jus.uio.no Rettsinformatikk, Immaterialrett, Internasjonal privatrett, Kontraktsrett
Christoffersen, Margrethe Buskerud Professor 22859735 91864768 m.b.christoffersen@jus.uio.no Selskapsrett, Kontraktsrett, Sivilprosess
Cordero-Moss, Giuditta Professor +47-22859737 g.c.moss@jus.uio.no Internasjonal privatrett, Kontraktsrett
Eftestøl, Ellen J. Professor i sivil- og handelsrett, dr. juris + 358 9 19123389 ellen.eftestol-wilhelmsson@helsinki.fi Sjørett, Kontraktsrett, Transportrett, Agent- og mellommannsrett, Norden
Høgberg, Alf Petter Professor +47 22859487 +47 48102799 (mob) a.p.hogberg@jus.uio.no Rettskildelære, Rettsfilosofi, Kontraktsrett, Avtalerett, Allmenn rettsteori, Forvaltningsrett, Strafferett
Irgens-Jensen, Harald Førsteamanuensis +47 22859357 hlirgens@jus.uio.no Immaterialrett, Kontraktsrett, Erstatningsrett, Avtalerett, Komparativ rett, Rettsinformatikk
Kaasen, Knut Professor +47 22859773 knut.kaasen@jus.uio.no Petroleumsrett, Tredjemannsvern, Kontraktsrett, Energi
Kjørven, Marte Eidsand Førsteamanuensis +47 22859328 m.e.kjorven@jus.uio.no Finansmarkedsrett, obligasjonsrett, Kontraktsrett, Erstatningsrett, forbrukerrett
Lilleholt, Kåre Professor emeritus kare.lilleholt@jus.uio.no Kontraktsrett, Formuerett, Europarett
Rognstad, Ole-Andreas Professor +47 22859551 o.a.rognstad@jus.uio.no Avtalerett, Kontraktsrett, Immaterialrett, Markedsrett, Europarett, Konkurranserett
Rumpf, Julius Stipendiat +47 22859639 +47-46221706 julius.rumpf@jus.uio.no Energirett, EU-rett, indre energimarked, Network codes, kontraktsrett, fornybar energi, konkurranserett
Rønningen, Anders Vitenskapelig assistent anders.ronningen@student.jus.uio.no Sjørett, Erstatningsrett, Kontraktsrett
Scheel, Georg gjesteforsker +47 91535602 georg.scheel@jus.uio.no Sjørett, Petroleumsrett, Kontraktsrett
Selvig, Erling Professor emeritus 22859745 906 874 99 erling.selvig@jus.uio.no Kontraktsrett, Sjørett, Petroleumsrett, Europarett
Simonsen, Lasse Professor +47-22859702 lasse.simonsen@jus.uio.no Kontraktsrett
Solvang, Trond Professor +47-228 59672 +47-915 35 608 (mob) trond.solvang@jus.uio.no Kontraktsrett, Erstatningsrett, Sjørett, Rettsfilosofi, Exfac, Tvisteløsning, Voldgift, Idrettsjus
Torvund, Olav Professor +47 22850095 +47 90121357 (mob) olav.torvund@jus.uio.no Rettsinformatikk, Immaterialrett, Avtalerett, Formuerett, Immaterialrett, Kjøpsrett, Kontraktsrett, obligasjonsrett, Rettsinformatikk
Woxholth, Geir Professor +47 22859766 +47 90201525 (mob) geir.woxholth@jus.uio.no Voldgiftsrett (norsk og internasjonal), Foreningsrett, Kontraktsrett, Avtalerett, Stiftelsesrett
Ørstavik, Inger Berg Professor 22859539 i.b.orstavik@jus.uio.no Immaterialrett, Konkurranserett, Kontraktsrett, Tvisteløsning
Østvik, Sigrid R. Vitenskapelig assistent 410 85 212 s.r.ostvik@student.jus.uio.no Havbruk, Havbruksrett, Fiskeri, Kontraktsrett, Skatterett, Selskapsrett