Personer med emneord «Middelalder»

Navn Telefon E-post Emneord
Benedictow, Ole Jørgen Professor emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Pest og svartedauden
Boe, Ragnhild M. +4798032920 r.m.boe@iakh.uio.no Historie, Kunsthistorie, Middelalder, Renessanse, Helgenkult, Materiell kultur, Mirakler
Bollaert, Johan Georges P Stipendiat +46737252604 (mob) +46737252604 j.g.p.bollaert@iln.uio.no Norrøn filologi, Epigrafikk, Runer, Middelalder, Litterasitet, Doktorgradsstipendiat
Engh, Line Cecilie Førsteamanuensis +47 22841684 +47 40659710 (mob) l.c.engh@ifikk.uio.no Idehistorie, Middelalder
Falkeid, Unn Professor +47 22856056 +47 99568527 (mob) +47 99568527 unn.falkeid@ifikk.uio.no Idehistorie, Renessanse, Humanisme, Bokhistorie, Tidligmoderne politisk filosofi, Middelalder, Kjønnsforskning
Garipzanov, Ildar Professor +47 22841937 ildar.garipzanov@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Hambro, Cathinka Dahl Førstebibliotekar +47 91688096 (mob) c.d.hambro@ub.uio.no Akademisk skriving, Veiledning, Språk, Filologi, Middelalder, Teologi, Irland, Nord-Irland, Keltisk
Horn, Anna Catharina Postdoktor +47 22854282 +47 98421698 (mob) a.c.horn@iln.uio.no Norrøn filologi, Paleografi, Kodikologi, Literacy, Middelalderlover, Middelalder, middelalderhåndskrifter, Magnus Lagabøtes landslov
Johansson, Karl G. Professor 22856142 k.g.a.johansson@iln.uio.no Middelalder, Norrønt, Manuskriptkultur i middelalderen, Eddadiktning, Översättningsstudier, Skaldediktning, Literacy, Orality
Kjesrud, Karoline Førsteamanuensis +47 22851853 +47 91829094 (mob) karoline.kjesrud@khm.uio.no Middelalderkunst, Middelalder, norrøn filologi, helgenkult, botanikk, Kulturhistorie, planter, hester
Kollandsrud, Kaja Førsteamanuensis +47 22859564 +47 40043923 (mob) 400 43 923 kaja.kollandsrud@khm.uio.no Konservering, Middelalder, Kunstteknologi, Materiell kultur, Visuell kultur, Polykromi, Rekonstruksjon, Skulptur
Loftsgarden, Kjetil Førsteamanuensis +47 22851902 +47 99020042 (mob) +47 99020042 kjetil.loftsgarden@khm.uio.no Vikingtid, Middelalder, Jernalder, Jernvinne, Jernfremstilling, Markedsplasser, Utmarksarkeologi
Lund, Julie Førsteamanuensis +47 22841941 +47 90034237 (mob) julie.lund@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Middelalder, Historisk arkeologi
Males, Mikael Førsteamanuensis i norrøn filologi +4747281315 mikael.males@iln.uio.no Norrøn filologi, Middelalder, Skaldediktning
McNicol, John Førstelektor john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Nysether, Hilde Andrea 94988015 h.a.nysether@iakh.uio.no historie, middelalder, Norge, Island, Skandinavia, politisk kultur
Orning, Hans Jacob Professor +47 22841930 +47 95931995 (mob) h.j.orning@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Rekdal, Jan Erik Professor +47 22856785 j.e.rekdal@iln.uio.no Irland, Middelalder
Sigurdsson, Jon Vidar Instituttleder +47 22841955 +47 97149914 (mob) j.v.sigurdsson@hf.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Sosialhistorie, Religion og politikk, Helgenkult, Politisk kultur, Politisk kommunikasjon, Ideologi
Streeton, Noëlle Lynn Wenger Professor +47 22859323 +47 99321185 (mob) n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Kulturhistorie, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Kirkehistorie, Sosialhistorie
Vedeler, Marianne Professor +47 22859569 +47 98654089 (mob) 98654089 marianne.vedeler@khm.uio.no Arkeologi, Klær og tekstiler, smykker, Middelalder, vikingtid, Samlingsforvaltning, Gjenstandskunnskap
Vike, Vegard Overingeniør - Arkeologisk konservering +47-95821322 v.a.vike@khm.uio.no Konservering, Gjenstandskunnskap, Rekonstruksjon, Vikingtid, Middelalder