Personer med emneord «Nutrition»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lene Frost Andersen Andersen, Lene Frost Head of Department +47 22851374 l.f.andersen@medisin.uio.no Nutrition, Prevention, Dietary assessment method, Dietary Research, Nutritional epidemiology
Bilde av Nasser Ezzatkhah Bastani Bastani, Nasser Ezzatkhah Forsker +47 22851538 n.e.bastani@medisin.uio.no Metabolomics, amino acids, mass spectrometry, Nutrition, biomarkers
Bilde av Rune Blomhoff Blomhoff, Rune Professor +47 22851395 rune.blomhoff@medisin.uio.no Nutrition
Bilde av Sonja Hjellegjerde Brunvoll Brunvoll, Sonja Hjellegjerde Doctoral Research Fellow +47 22851349 +4792087911 +4792087911 s.h.brunvoll@medisin.uio.no Cancer, Dietary Research, Breast cancer, Nutrition
Bilde av Monica Hauger Carlsen Carlsen, Monica Hauger Associate Professor +47 22851370 m.h.carlsen@medisin.uio.no Nutrition, Dietary Research, Dietary assessment method, Nutritional epidemiology, Dietary interventions, Food composition, Database
Bilde av Knut Tomas Dalen Dalen, Knut Tomas Associate Professor +47 22851515 +47 91134097 k.t.dalen@medisin.uio.no Nutrition, Diabetes and hormones, Musculo-skeletal system, Lipids, Lipid droplets, Transcription, Nuclear receptors
Bilde av Wenche Barth Eide Eide, Wenche Barth Professor Emeritus +47 22851375 +47 99298949 w.b.eide@medisin.uio.no Nutrition, Mother and child, Nutrition Policy, Governance, Human Rights, Right to adequate food/Right to Health
Bilde av Christine Henriksen Henriksen, Christine Associate Professor +47 22851380 christine.henriksen@medisin.uio.no Clinical nutrition, Nutrition
Bilde av Anette Hjartåker Hjartåker, Anette Professor +47 22851330 anette.hjartaker@medisin.uio.no Nutrition, Cancer, Epidemiology, Method development and evaluation, Dietary Research, Diet
Bilde av Sigrun Hope Hope, Sigrun Postdoktor sigrun.hope@medisin.uio.no autisme, intellectual disability, inflammation, biomarkers, nutrition, severe mental disorders
Bilde av Per Ole Iversen Iversen, Per Ole Professor +47 22851391 p.o.iversen@medisin.uio.no Nutrition
Bilde av Svein Olav Kolset Kolset, Svein Olav Professor +47 22851383 s.o.kolset@medisin.uio.no Nutrition, diabetes, glycobiology, inflammation, intellectual disabilities and health
Bilde av Dina Moxness Konglevoll Konglevoll, Dina Moxness Doctoral Research Fellow +45 28596866 d.m.konglevoll@medisin.uio.no Nutritional epidemiology, Nutrition
Bilde av Nanna Lien Lien, Nanna Professor +47 22851378 +4797593816 nanna.lien@medisin.uio.no Nutrition, Behaviour, Public health nutrition, Children and adolescents, Social inequalities in health, Longitudinal studies
Bilde av Biljana Meshkovska Meshkovska, Biljana Postdoctoral Fellow biljana.meshkovska@medisin.uio.no nutrition, public health nutrition, human trafficking
Bilde av Kjetil Retterstøl Retterstøl, Kjetil Professor +47 22851521 +47 90098393 kjetil.retterstol@medisin.uio.no Cardiovascular diseases, Heart, Pharmacology, Diabetes, Nutrition, Life sciences
Bilde av Stine Marie Ulven Ulven, Stine Marie Professor +47 22840208 smulven@medisin.uio.no Nutrition, controlled dietary intervention studies, personalized nutrition, fatty acids, Nordic, gene regulation, lipid metabolism, lipids
Bilde av Marit Bragelien Veierød Veierød, Marit Bragelien Professor +47 22851432 m.b.veierod@medisin.uio.no Biostatistics, Epidemiology, Nutrition, Cancer, Heart vascular and lungs, Research methodology