Personer med emneord «ernæring»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lene Frost Andersen Andersen, Lene Frost Instituttleder +47 22851374 l.f.andersen@medisin.uio.no Ernæring, Forebygging og mestring, Kostholdsmetodikk, Kostholdsforskning, Ernæringsepidemiologi
Bilde av Rune Blomhoff Blomhoff, Rune Professor +47 22851395 rune.blomhoff@medisin.uio.no Ernæring, Kreftforskning, Kostholdsforskning
Bilde av Sonja Hjellegjerde Brunvoll Brunvoll, Sonja Hjellegjerde Stipendiat +47 22851349 +4792087911 +47-92087911 s.h.brunvoll@medisin.uio.no Ernæring, Kreft, Kostholdsforskning, Brystkreft
Bilde av Knut Tomas Dalen Dalen, Knut Tomas Førsteamanuensis +47 22851515 +47 91134097 k.t.dalen@medisin.uio.no Transkripsjon, Lipiddråper, Diabetes og hormoner, Muskel og skjelett, Lipider, Ernæring, Kjernereseptorer
Bilde av Wenche Barth Eide Eide, Wenche Barth Professor emeritus +47 22851375 +47 99298949 w.b.eide@medisin.uio.no Ernæring, Mor og barn, Ernæringspolitikk, Styresett, Menneskerettigheter, Retten til mat/Retten til helse
Bilde av Christine Henriksen Henriksen, Christine Førsteamanuensis +47 22851380 christine.henriksen@medisin.uio.no Klinisk ernæringsforskning, Ernæring
Bilde av Hege Berg Henriksen Henriksen, Hege Berg Forsker +47 22851520 h.b.henriksen@medisin.uio.no Ernæring, Klinisk ernæringsforskning, Kostholdsforskning
Bilde av Anette Hjartåker Hjartåker, Anette Professor +47 22851330 anette.hjartaker@medisin.uio.no Ernæring, Kreft, Epidemiologi, Metodeutvikling og evaluering, Kostholdsforskning, Ernæringsepidemiologi
Bilde av Kirsten Bjørklund Holven Holven, Kirsten Bjørklund Professor +47 22851361 k.b.holven@medisin.uio.no Kolesterol, FH, Aterosklerose, Maternel hyperkolesterolemi, Ernæring, Inflammasjon, Risikomarkører/biomarkører
Bilde av Per Ole Iversen Iversen, Per Ole Professor +47 22851391 p.o.iversen@medisin.uio.no Ernæring
Bilde av Svein Olav Kolset Kolset, Svein Olav Professor +47 22851383 s.o.kolset@medisin.uio.no Ernæring, Diabetes, fedme, glykobiologi, Inflammasjon, Utviklingshemmede og helse
Bilde av Dina Moxness Konglevoll Konglevoll, Dina Moxness Stipendiat +47 90287377 d.m.konglevoll@medisin.uio.no Ernæring, Ernæringsepidemiologi
Bilde av Nanna Lien Lien, Nanna Professor +47 22851378 +4797593816 nanna.lien@medisin.uio.no Ernæring, Atferd, Forebygging og mestring, Samfunnsernæring, Barn og unge, Sosial ulikhet, Longitudinelle studier
Bilde av Britt Nakstad Nakstad, Britt Forsker +47 23074587 britt.nakstad@medisin.uio.no Nyfødtmedisin, Resucitering, Asfyksi, Ernæring, Luftveisinfeksjoner, Forskningsformidling
Bilde av Tone Kristin Omsland Omsland, Tone Kristin Førsteamanuensis +47 22850606 t.k.omsland@medisin.uio.no Epidemiologi, Ernæring, Osteoporose, Sosial ulikhet, Diabetes
Bilde av Mari Mohn Paulsen Paulsen, Mari Mohn Universitetslektor m.m.paulsen@medisin.uio.no Ernæring, Ernæringsepidemiologi, Kostholdsforskning, Klinisk ernæringsforskning, eHelse
Bilde av Kjetil Retterstøl Retterstøl, Kjetil Professor +47 22851521 +47 90098393 kjetil.retterstol@medisin.uio.no Livsvitenskap, Ernæring, Hjerte kar og lunger, Klinisk ernæringsforskning, Ernæringsbiologi, Hjerte kar og lunger, Livsstilssykdommer, Farmakologi, Diabetes, Hjerte- og karsykdom
Bilde av Amanda Rundblad Rundblad, Amanda Postdoktor amanda.rundblad@medisin.uio.no Ernæring, Genregulering, fettsyrer, kontrollerte kostintervensjonsstudier, omega-3 fettsyrer
Bilde av Bjørn Steen Skålhegg Skålhegg, Bjørn Steen Professor +47 22851548 b.s.skalhegg@medisin.uio.no Ernæring, Integrert metabolisme, Immunologi, Kreft
Bilde av Anne Cathrine (Annetine) Staff Staff, Anne Cathrine (Annetine) Professor I, Obstetrics and Gynecology +47-22119800 +47-41303081 a.c.staff@medisin.uio.no Diabetes og hormoner, Ernæring, Genetikk og epidemiologi, Hjerte, kar og lunger, Kjønnsorganer, Kreft, Mor og barn, Nyrer og urinveier, India, Brazil, USA, Nordic
Bilde av Anne Cathrine (Annetine) Staff Staff, Anne Cathrine (Annetine) Professor I - Obstetrikk og gynekologi +47-22119800 +47-41303081 a.c.staff@medisin.uio.no Diabetes og hormoner, Ernæring, Genetikk og epidemiologi, Hjerte, kar og lunger, Kjønnsorganer, Kreft, Mor og barn, Nyrer og urinveier
Bilde av Thomas Sæther Sæther, Thomas Førsteamanuensis +47 22851510 thomas.sather@medisin.uio.no Ernæring, Molekylær ernæring, Livsstilssykdommer, Diabetes og hormoner, Kjernereseptorer, Transkripsjon
Bilde av Stine Marie Ulven Ulven, Stine Marie Professor +47 22840208 smulven@medisin.uio.no ernæring, personlig ernæring, genregulering, lipid metabolismen, fettsyrer, lipider, kontrollerte kostintervensjonsstudier
Bilde av Marit Bragelien Veierød Veierød, Marit Bragelien Professor +47 22851432 m.b.veierod@medisin.uio.no Biostatistikk, Epidemiologi, Ernæring, Kreft, Hjerte kar og lunger, Forskningsmetoder