Personer med emneord «krig og konflikt»

Navn Telefon E-post Emneord
Hillesund, Solveig Postdoktor +47 22845824 solveig.hillesund@stv.uio.no Komparativ politikk, Krig og konflikt, Ikkevoldelige protesformer, Ulikhet, Metode
Houge, Anette Bringedal Postdoktor 99224698 a.b.houge@medisin.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Internasjonal strafferett, Krig og konflikt, Krigsforbrytelser, Kriminalisering, Kjønn, Konflikt-relatert seksuell vold, Tortur, Institusjonell respons, Institusjonell kunnskap og kunnskapsoverføring
Larsen, Kjetil Mujezinović Professor 22 84 20 83 k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt, utlendingsrett
Lohne, Kjersti Førsteamanuensis +47 22850121 +47 97175846 kjersti.lohne@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, krig og konflikt, Rettsliggjøring, Straff, krigsforbrytelser, Kjønn, Overvåkning og personvern
Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 (mob) 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Rodriguez Goyes, David Postdoktor +47-45688696 d.r.goyes@jus.uio.no Folkerett, krig og konflikt, Marginalisering, miljø og klima, Minoriteter og etnisitet
Saxegaard, Sverke Runde Doktorgradsstipendiat s.r.saxegaard@stv.uio.no Internasjonal politikk, International relations, Internasjonale relasjoner, Internasjonale studier, International Security, Internasjonal politikk i Afrika, Konflikt, Sikkerhetspolitikk, Afrikansk sikkerhetspolitikk, Borgerkrig, Conflict, Krig og konflikt
Skjelsbæk, Inger Senterleder +47 93802492 inger.skjelsbak@stk.uio.no Kjønn, Kvinner fred og sikkerhet, Krig og konflikt, Bosnia, Sosialpsykologi, Seksuell vold
Toscano, Leonor leonor.toscano@stv.uio.no Krig og konflikt, Internasjonal politikk i Afrika, Fredsbygging, Kjønn, Sikkerhetspolitikk, Afrikansk sikkerhetspolitikk