Ansatte - Avdeling for tverrfaglig helsevitenskap

Listen inneholder 37 ansatte.
Navn Telefon E-post Emneord
Aasbø, Gunvor Førsteamanuensis gunvor.aasbo@medisin.uio.no pårørende, Helsetjenester, Kronisk sykdom, screening, Sosial ulikhet, Sosiologi, Kvalitativ metode, kjønn og helse
Ahlsen, Birgitte Forsker +47 22845379 +47 90501583 (mob) birgitte.ahlsen@medisin.uio.no
Andersen, Marit Helen Professor II +47 41148386 m.h.andersen@medisin.uio.no health literacy
Bakke, Eva +47 22845395 eva.bakke@medisin.uio.no Muskel og skjelett, Fysioterapi, Helse og medisin
Bjorbækmo, Wenche Schrøder +47 22845270 w.s.bjorbakmo@medisin.uio.no
Bjørndal, Arild Professor II arild.bjorndal@medisin.uio.no
Bjørvik, Eira Postdoktor +47 22859201 eira.bjorvik@medisin.uio.no Medisinsk historie, teknologi- og vitenskapshistorie, kreftoverlevelse, kvalitative metoder
Bondevik, Hilde Professor +47 22845387 +47 99797649 (mob) hilde.bondevik@medisin.uio.no
Borge, Christine Råheim Postdoktor +47 22845372 c.r.borge@medisin.uio.no
Dagfinrud, Hanne Solveig Professor II +47 22858428 h.s.dagfinrud@medisin.uio.no
Eik, Hedda Postdoktor +47 22845370 hedda.eik@medisin.uio.no
Engebretsen, Eivind Visedekan for bachelor-, master- og postdoktorprogrammer / Professor 22 84 53 52 92 42 52 31 (mob) eivind.engebretsen@medisin.uio.no Bærekraftmålene, Kunnskapsteori, Evidensbasert medisin, Kunnskapstranslasjon, Tekstanalyse, Kritisk helseforskning
Fauske, Lena Universitetslektor lena.fauske@medisin.uio.no
Fosdahl, Merete Aarsland Student +47 22845388 m.a.fosdahl@medisin.uio.no
Heggem Julsvoll, Elisabeth e.h.julsvoll@studmed.uio.no
Holm, Inger Professor II +47 22845383 +47 48234373 (mob) inger.holm@medisin.uio.no
Houge, Anette Bringedal Postdoktor 99224698 a.b.houge@medisin.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Internasjonal strafferett, Krig og konflikt, Krigsforbrytelser, Kriminalisering, Kjønn, Konflikt-relatert seksuell vold, Tortur, Institusjonell respons, Institusjonell kunnskap og kunnskapsoverføring
Hughes, Gemma Lucille Postdoktor g.l.hughes@medisin.uio.no
Irgens, Pernille Marie Stipendiat +47 22845003 p.m.irgens@medisin.uio.no
Kvaale, Kaja Stipendiat +47 22844633 +47 92620228 kaja.kvaale@medisin.uio.no Social inequality in health, Gender perspectives on illness and health, Qualitative methods
Kvernflaten, Birgit Postdoktor +47 22858794 93669684 birgit.kvernflaten@medisin.uio.no
Lerdal, Anners Professor II +47 95033144 (mob) anners.lerdal@medisin.uio.no
Lian, Olaug Synnøve Forsker o.s.lian@medisin.uio.no
Mengshoel, Anne Marit Professor +47 22845375 a.m.mengshoel@medisin.uio.no Kroniske sykdommer, fibromyalgi, tretthet, tilfriskning
Myhrvold, Birgitte Lawaetz Forsker +47 22845009 b.l.myhrvold@medisin.uio.no