English version of this page

Seksjon for klinisk ernæring (SEKKLINERN)

Postadresse Postboks 1046 Blindern, 0317 Oslo
Besøksadresse Sognsvannsveien 9
Domus Medica
0372 Oslo
Stedkode 511320

Ansatte

Navn Telefon E-post Emneord
Arnesen, Erik Kristoffer Stipendiat e.k.arnesen@medisin.uio.no
Augestad, Elin Maria Sandstad Overingeniør e.m.s.augestad@medisin.uio.no
Blomhoff, Rune Professor +47 22851395 rune.blomhoff@medisin.uio.no Ernæring, Kreftforskning, Kostholdsforskning
Brekke, Hilde Kristin Professor +47 22851261 h.k.brekke@medisin.uio.no
Christensen, Jacob Juel j.j.christensen@medisin.uio.no
Duttaroy, Asim Kanti Professor +47 22851547 +4793404187 (mob) a.k.duttaroy@medisin.uio.no
Fossli, Maria Student maria.fossli@medisin.uio.no
Greve, Tine Vitenskapelig assistent tine.greve@medisin.uio.no
Gudmundstuen, Anne Marte a.m.gudmundstuen@medisin.uio.no
Haddeland, Tonje Vitenskapelig assistent tonje.haddeland@medisin.uio.no
Haslestad, Annicke Stranda Overingeniør +47 22851517 a.s.haslestad@medisin.uio.no Laboratoriearbeid, Molekylærbiologiske teknikker, HMS, kliniske studier, Analyse, Undervisning, Innkjøper
Holven, Kirsten Bjørklund Professor +47 22851361 k.b.holven@medisin.uio.no Kolesterol, FH, Aterosklerose, Maternel hyperkolesterolemi, Ernæring, Inflammasjon, Risikomarkører/biomarkører
Horne, Eline Hjellup Vitenskapelig assistent e.h.horne@studmed.uio.no
Iversen, Per Ole Professor +47 22851391 p.o.iversen@medisin.uio.no Ernæring
Johnsen, Elisabeth Andrea Vitenskapelig assistent e.a.johnsen@medisin.uio.no
Katenga-Kaunda, Lillian Ziyenda Student +47 22851245 l.z.katenga-kaunda@studmed.uio.no
Kvammen, Janne Anita Stipendiat 93234722 j.a.kvammen@medisin.uio.no
Larsen, Sunniva Veen Stipendiat 91702380 s.v.larsen@medisin.uio.no
Megen, Frida van Student f.van.megen@medisin.uio.no
Olsen, Thomas Postdoktor +47 22851524 thomas.olsen@medisin.uio.no Epidemiologi, Vitamin A, B-vitaminer, Homocystein, Metionin, Cystein
Ose, Leiv Professor emeritus leiv.ose@medisin.uio.no
Ottestad, Inger Olaug Førstelektor +47 22840206 +4799735017 (mob) +47-99735017 i.o.ottestad@medisin.uio.no
Pedersen, Jan Ivar Professor emeritus +47 22851358 +47 97534755 (mob) j.i.pedersen@medisin.uio.no
Retterstøl, Kjetil Professor +47 22851521 +47 90098393 (mob) kjetil.retterstol@medisin.uio.no Livsvitenskap, Ernæring, Hjerte kar og lunger, Klinisk ernæringsforskning, Ernæringsbiologi, Hjerte kar og lunger, Livsstilssykdommer, Farmakologi, Diabetes, Hjerte- og karsykdom
Rosnes, Kristin Stenger Stipendiat k.s.rosnes@medisin.uio.no
Sandoval, Viviana Sandoval Postdoktor v.s.sandoval@medisin.uio.no
Sheikh, Navida Akhter Overingeniør +47 22851533 n.a.sheikh@medisin.uio.no
Stette, Norunn Johanne Vitenskapelig assistent n.j.stette@medisin.uio.no
Stolt, Emma Theresia Kjelland Stipendiat e.t.k.stolt@medisin.uio.no svovelaminosyrer, B-vitaminer, Dietary interventions
Thomassen, Rut Anne Forsker r.a.thomassen@medisin.uio.no
Troensegaard, Hannibal Student hannibal.troensegaard@medisin.uio.no
Vinknes, Kathrine Jørgensen Forsker +47 22851525 k.j.vinknes@medisin.uio.no
Øhman, Elisabeth Adolfsen Stipendiat 40182738 e.a.ohman@medisin.uio.no