Personer med emneord «Hjernen og nervesystemet»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mahmood Reza Amiry-Moghaddam Amiry-Moghaddam, Mahmood Reza Professor +47-22851273 +47-91742177 m.r.amiry-moghaddam@medisin.uio.no Vannkanaler, Astrocytter, Cellevolumregulering, Hjernen og nervesystemet, Menneskerettigheter, Nevrologiske sykdommer
Bilde av Torill Berg Berg, Torill Professor +47-22851090 +47-93038600 torill.berg@medisin.uio.no Adrenerge reseptorer, Det sympatiske nervesystemet, Hypertensjon, Renin-angiotensinsystemet, Hjernen og nervesystemet, Hjerte kar og lunger
Bilde av Jan G. Bjålie Bjålie, Jan G. Professor +47-22851263 +47-91787901 j.g.bjaalie@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Nevroinformatikk, Hjernearkitektur, Digitale hjerneatlas, Livsvitenskap
Bilde av Per Alf Brodal Brodal, Per Alf Professor emeritus +47-22851262 +47-93266956 p.a.brodal@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Muskel og skjelett
Bilde av Niels Christian Danbolt Danbolt, Niels Christian Professor +47-22851083 n.c.danbolt@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Molekylær ernæring
Bilde av Svend Davanger Davanger, Svend Professor +47-22851404 +47-95758975 svend.davanger@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Synaptisk Plastisitet
Bilde av Joel Glover Glover, Joel Professor +47-22851230 joel.glover@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Stamceller, Sanseorganer, Motoriske systemer, Ryggmargen og ryggmargsskader, Embryologi (fosterutvikling), Hjernens evolusjon, Hjerneutvikling, Livsvitenskap
Bilde av Torkel Hafting Hafting, Torkel Førsteamanuensis +47-22856300 nittini647444 torkel.hafting@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Korteks, Hukommelse, Plastisitet, Nevrobiologi
Bilde av Trygve Brauns Leergaard Leergaard, Trygve Brauns Professor +47-22851052 t.b.leergaard@medisin.uio.no Nevroanatomi, Hjernen og nervesystemet, Basalgangliene, Bildediagnostikk og intervensjon, Hjerte kar og lunger, Lillehjernen, Modeller for nevrodegenerative sykdommer
Bilde av Ricardo Murphy Murphy, Ricardo Forsker ricardo.murphy@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet
Bilde av Erlend Arnulf Nagelhus Nagelhus, Erlend Arnulf Professor +47-22840413 +47-91736316 e.a.nagelhus@medisin.uio.no Vannkanaler, Astrocytter, Signaloverføring i nervesystemet, Nevrologiske sykdommer, Kroppens organer, Blodstrøm, Hjernen og nervesystemet, Glia
Bilde av Arild Njå Njå, Arild +47-22851253 arild.nja@medisin.uio.no Muskel og skjelett, Sanseorganer, Hjernen og nervesystemet
Bilde av Maja Amedjkouh Puchades Puchades, Maja Amedjkouh Forsker +47-22851259 m.a.puchades@medisin.uio.no Nevrodegenerative sykdommer, Digitale hjerneatlas, Hjernen og nervesystemet
Bilde av Anne Simonsen Simonsen, Anne Professor +47-22851110 99350960 +47-99350960 anne.simonsen@medisin.uio.no Livsvitenskap, Nevrodegenerative sykdommer, Kreft, Hjernen og nervesystemet, Autofagi, Cellebiologi, Membrantransport
Bilde av Nadia Skauli Skauli, Nadia Stipendiat +47-22851030 nadia.skauli@medisin.uio.no Ekstracellulært matriks, Nevrodegenerative sykdommer, Genetikk, Hjernen og nervesystemet, Vannkanaler
Bilde av Anne Spurkland Spurkland, Anne Professor +47-22851125 +47 41574078 anne.spurkland@medisin.uio.no Genetikk og epidemiologi, Blod og immunologi, Hjernen og nervesystemet, Livsvitenskap
Bilde av Johan Frederik Storm Storm, Johan Frederik Professor +47-22851246 +47-99295763 j.f.storm@medisin.uio.no Hjernebarken og hippocampus, Atferd, Bevisthet og oppmerksomhet, Hjernen og nervesystemet, Hjerneiskemi/hypoksi og hjerneslag, Nevromodulasjon og plastisitet, Læring og hukommelse, Elektrofysiologi og hjernesignaler
Bilde av Jon Storm-Mathisen Storm-Mathisen, Jon Professor emeritus +47-22851258 +47-97193044 jon.storm-mathisen@medisin.uio.no Signaloverføring i nervesystemet, Hjernens stoffskifte, Fysisk aktivitet og hjernefunksjon, Hjernen og nervesystemet
Bilde av Frode Willoch Willoch, Frode Forsker +47-22851309 +47-48245858 frode.willoch@medisin.uio.no Hjerneatlas, Hjernen og nervesystemet, Hjernearkitektur, Nevroinformatikk
Bilde av Yun Zhou Zhou, Yun Avdelingsingeniør +47-22851243 yun.zhou@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Molekylær ernæring