Personer med emneord «epidemiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Thomas Clausen Clausen, Thomas Professor +47 23368978 +47 99524799 thomas.clausen@medisin.uio.no Rus- og avhengighetsmedisin, Epidemiologi, Internasjonal helse
Bilde av Cecilie Dahl Dahl, Cecilie Forsker +47 22850630 cecilie.dahl@medisin.uio.no epidemiologi, kvantitative metoder, Miljøfaktorer, osteoporose og brudd, mikrobiota, global helse
Bilde av Hanne-Cathrin Flinstad Harbo Harbo, Hanne-Cathrin Flinstad Professor II +47 22850544 +47 99546680 +4799546680 h.c.f.harbo@medisin.uio.no Genetikk, Epidemiologi, Hjerne og nervesystem, Multippel sklerose
Bilde av Anette Hjartåker Hjartåker, Anette Professor +47 22851330 anette.hjartaker@medisin.uio.no Ernæring, Kreft, Epidemiologi, Metodeutvikling og evaluering, Kostholdsforskning, Ernæringsepidemiologi
Bilde av Henrik Holmstrøm Holmstrøm, Henrik Professor II +47 23074541 +47 98004055 henrik.holmstrom@medisin.uio.no Pulmonal hypertensjon, Epidemiologi, Medfødt hjertefeil, Hjertekateterisering
Bilde av Espen Andre Haavardsholm Haavardsholm, Espen Andre Professor II +47 99798329 99798329 e.a.haavardsholm@medisin.uio.no Revmatologi, kliniske studier, Forskningsmetoder, Epidemiologi, randomisert klinisk studie
Bilde av Einar Kringlen Kringlen, Einar Professor Emeritus 22029963 / 66845850 +47-94464501 einar.kringlen@medisin.uio.no tvillingstudier, epidemiologi, psykiatri, schizofreni
Bilde av Simon Lergenmuller Lergenmuller, Simon Stipendiat +47 96853713 simon.lergenmuller@medisin.uio.no Statistikk, Biostatistikk, Epidemiologi
Bilde av Lars Lien Lien, Lars Forsker +472292355 +47 47883184 lars.lien@medisin.uio.no Epidemiologi, Psykiatri
Bilde av Bård Natvig Natvig, Bård Professor +47 22850608 bard.natvig@medisin.uio.no helseopplysning, Muskel og skjelett, trygdemedisin, epidemiologi, forsikringsmedisin
Bilde av Thomas Olsen Olsen, Thomas Postdoktor +47 22851524 +47 40624230 thomas.olsen@medisin.uio.no Epidemiologi, Vitamin A, B-vitaminer, Homocystein, Metionin, Cystein
Bilde av Tone Kristin Omsland Omsland, Tone Kristin Førsteamanuensis +47 22850606 t.k.omsland@medisin.uio.no Epidemiologi, Ernæring, Osteoporose, Sosial ulikhet, Diabetes
Bilde av Ping Qin Qin, Ping Professor +47 22923480 ping.qin@medisin.uio.no Epidemiologi, Selvmordsatferd, Psykiatriske lidelser, Registerforskning
Bilde av Svetlana Ondrasova Skurtveit Skurtveit, Svetlana Ondrasova Professor II +47 41103614 s.o.skurtveit@medisin.uio.no Benzodiazepiner, Epidemiologi, Opiatavhengighet, Helse og medisin, Rus og medikamentmisbruk, Mental helse
Bilde av Mats Stensrud Stensrud, Mats 48211951 mats.stensrud@medisin.uio.no Biostatistikk, kausal inferens, Statistikk, Genetikk, Epidemiologi, Neuroscience
Bilde av Dag Steinar Thelle Thelle, Dag Steinar Professor emeritus Epidemiologi, Forskningsmetoder, Kroniske sykdommer, Hjerte kar og lunger, Intervensjon og forebygging
Bilde av Marit Bragelien Veierød Veierød, Marit Bragelien Professor m.b.veierod@medisin.uio.no Biostatistikk, Epidemiologi, Ernæring, Kreft, Hjerte kar og lunger, Forskningsmetoder
Bilde av Manuela Zucknick Zucknick, Manuela Førsteamanuensis +47 22851193 manuela.zucknick@medisin.uio.no biostatistikk, kreft, risiko prediksjon, integrerende genomikk, genetikk, epidemiologi