Personer med emneord «Ernæring»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lene Frost Andersen Andersen, Lene Frost Instituttleder +47-22851374 l.f.andersen@medisin.uio.no Ernæring, Forebygging og mestring, Kostholdsmetodikk, Kostholdsforskning, Ernæringsepidemiologi
Bilde av Rune Blomhoff Blomhoff, Rune Professor +47-22851395 rune.blomhoff@medisin.uio.no Ernæring, Kreftforskning, Kostholdsforskning
Bilde av Sonja Hjellegjerde Brunvoll Brunvoll, Sonja Hjellegjerde Stipendiat +47-22851349 +4792087911 +47-92087911 s.h.brunvoll@medisin.uio.no Ernæring, Kreft, Kostholdsforskning, Brystkreft
Bilde av Knut Tomas Dalen Dalen, Knut Tomas Førsteamanuensis +47-22851515 +47-91134097 k.t.dalen@medisin.uio.no Transkripsjon, Lipiddråper, Diabetes og hormoner, Muskel og skjelett, Lipider, Ernæring, Kjernereseptorer
Bilde av Wenche Barth Eide Eide, Wenche Barth Professor emeritus +47-22851375 +47 99298949 w.b.eide@medisin.uio.no Ernæring, Mor og barn, Ernæringspolitikk, Styresett, Menneskerettigheter, Retten til mat/Retten til helse
Bilde av Christine Henriksen Henriksen, Christine Førsteamanuensis +47-22851380 christine.henriksen@medisin.uio.no Klinisk ernæringsforskning, Ernæring
Bilde av Tore Henriksen Henriksen, Tore Professor emeritus +47-23072626 tore.henriksen@medisin.uio.no Morkake, Svangerskapsforgiftning, Ernæring, Obstetrikk, Fostervekst, Diabetes
Bilde av Anette Hjartåker Hjartåker, Anette Professor +47-22851330 anette.hjartaker@medisin.uio.no Ernæring, Kreft, Epidemiologi, Metodeutvikling og evaluering, Kostholdsforskning, Ernæringsepidemiologi
Bilde av Kirsten Bjørklund Holven Holven, Kirsten Bjørklund Professor +47-22851361 k.b.holven@medisin.uio.no Kolesterol, FH, Aterosklerose, Maternel hyperkolesterolemi, Ernæring, Inflammasjon, Risikomarkører/biomarkører
Bilde av Per Ole Iversen Iversen, Per Ole Professor +47-22851391 p.o.iversen@medisin.uio.no Ernæring
Bilde av Svein Olav Kolset Kolset, Svein Olav Professor +47-22851383 s.o.kolset@medisin.uio.no Ernæring, Diabetes, fedme, glykobiologi, Inflammasjon, Utviklingshemmede og helse
Bilde av Dina Moxness Konglevoll Konglevoll, Dina Moxness Stipendiat +45 28596866 d.m.konglevoll@medisin.uio.no Ernæring, Ernæringsepidemiologi
Bilde av Anne Lene Kristiansen Kristiansen, Anne Lene Førsteamanuensis +47-22851372 +47-92481021 a.l.kristiansen@medisin.uio.no Kostholdsforskning, Kostholdsmetodikk, Ernæring
Bilde av Nanna Lien Lien, Nanna Professor +47-22851378 97593816 nanna.lien@medisin.uio.no Ernæring, Atferd, Forebygging og mestring, Samfunnsernæring, Barn og unge, Sosial ulikhet, Longitudinelle studier
Bilde av Britt Nakstad Nakstad, Britt Professor II +47-23074587 britt.nakstad@medisin.uio.no Ernæring, Forskningsformidling, Asfyksi, Luftveisinfeksjoner, Resucitering, Nyfødtmedisin
Bilde av Kaare Reidar Norum Norum, Kaare Reidar Professor emeritus +47-22851511 k.r.norum@medisin.uio.no Internasjonal helse, Ernæring, Ernæringspolitikk, Ernæringsbiologi
Bilde av Mari Mohn Paulsen Paulsen, Mari Mohn Forsker m.m.paulsen@medisin.uio.no Ernæring, Ernæringsepidemiologi, Kostholdsforskning
Bilde av Kjetil Retterstøl Retterstøl, Kjetil Professor +47-22851521 +47-90098393 kjetil.retterstol@medisin.uio.no Livsvitenskap, Ernæring, Hjerte kar og lunger, Klinisk ernæringsforskning, Ernæringsbiologi, Hjerte kar og lunger, Livsstilssykdommer, Farmakologi, Diabetes, Hjerte- og karsykdom
Bilde av Amanda Rundblad Rundblad, Amanda Forsker amanda.rundblad@medisin.uio.no Ernæring, Genregulering, fettsyrer, kontrollerte kostintervensjonsstudier, omega-3 fettsyrer
Bilde av Bjørn Steen Skålhegg Skålhegg, Bjørn Steen Professor +47-22851548 b.s.skalhegg@medisin.uio.no Integrert metabolisme, Ernæring, Kreft, Immunologi
Bilde av Anne Cathrine (Annetine) Staff Staff, Anne Cathrine (Annetine) Professor I - Obstetrikk og gynekologi +47-22119800 +47-41303081 a.c.staff@medisin.uio.no Diabetes og hormoner, Ernæring, Genetikk og epidemiologi, Hjerte, kar og lunger, Kjønnsorganer, Kreft, Mor og barn, Nyrer og urinveier
Bilde av Thomas Sæther Sæther, Thomas Førsteamanuensis +47-22851510 thomas.sather@medisin.uio.no Ernæring, Molekylær ernæring, Livsstilssykdommer, Diabetes og hormoner, Kjernereseptorer, Transkripsjon
Bilde av Stine Marie Ulven Ulven, Stine Marie Professor +47-22840208 smulven@medisin.uio.no ernæring, personlig ernæring, genregulering, lipid metabolismen, fettsyrer, lipider, kontrollerte kostintervensjonsstudier
Bilde av Marit Bragelien Veierød Veierød, Marit Bragelien Professor +47-22851432 m.b.veierod@medisin.uio.no Biostatistikk, Epidemiologi, Ernæring, Kreft, Hjerte kar og lunger, Forskningsmetoder