SERAF i tall 2022

Når året nærmer seg slutten ønsker vi å lage en liten oppsummering over noe av aktiviteten som har foregått på SERAF i 2022.

Bildet kan inneholde: bukse, eiendom, blå, smil, sosial gruppe.
  • SERAF og Korus Oslo arrangerte i oktober LAR-konferansen med over 500 deltakere
  • PriSUD-prosjektet ved SERAF er tildelt midler fra Justisdepartementet for en 2-årig forskerstilling
  • Vi har så langt registrert at mer enn 47 vitenskapelige artikler er publisert med bidrag fra SERAF
  • 1 artikkel fra PriSUD om fengsel og dødlighet vant OUS sin artikkelprs på kr 50.000 kr- for fremragende forskningsartikkel
  • SERAF-forskere har blitt intervjuet over 25 ganger, både på TV og i aviser
  • I overkant av 800 personer har registrert seg for det oppdaterte elæringskurset i bruk av nalokson
  • Vi har utarbeidet 2 rapporter, 1 notat og avlagt 1 doktorgrad
  • Vi har fått 2 nye tilsatte stipendiater og 1 ny forsker. 2 nye forskere starter i 2023
  • 17 forskere og stipendiater fra SERAF deltok på Lisbon Addictions i Portugal. 12 forskere bidro med presentasjoner og postere på konferansen.
  • Vi har gjennomført Universitetskurs i Rus og Psykiatri, med over 50 deltakere
  • SERAF har over 2000 følgere på vår Facebook side

Med dette ønsker SERAF ønsker alle samarbeidspartnere, kolleger og venner en riktig god jul og et godt nyttår!

Publisert 21. des. 2022 12:12 - Sist endret 24. feb. 2026 14:07